• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich .

Z tej okazji w naszej szkole pani Justyna Pasteczka i pani Marta Maciejewska zorganizowały konkurs recytatorski dla klas I-III. W konkursie wzięło udział aż 50. uczniów. Artyści recytowali, interpretowali wiersze, bawili i wzruszali. Dzięki przygotowanym rekwizytom i pomysłowym strojom występy zachwycily widownię. Każdy uczestnik został nagrodzony gromkimi brawami oraz dyplomem i prezentem.

Sponsorem prezentów była Rada Rodziców SP10 Tarnowskie Góry. Gadżety sygnowane logiem TG podarował również pan Adrian Wolnik z Tarnowskie Góry Srebrne Miasto.

Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe :

Uczniowie klas pierwszych i uczniowie klas drugich i trzecich.

W pierwszej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

I MIEJSCE ZUZANNA LUBOS

II MIEJSCE LENA TIL

III MIEJSCE JAKUB JACHIM

oraz wyróżnienia:

EMILIA BACKIEL

MARIA WIDERA

MARIA WIERZCHOWSKA

W drugiej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

I MIEJSCE JERZY MARCZYŃSKI

II MIEJSCE LILIANA SZCZEPAŃSKA

III MIEJSCE LIDIA KARCH

wyróżniania otrzymali:

MARCELINA BULA

OLIWIA RYBIŃSKA

ZOFIA PIKUL

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz Organizatorom!

Brawo!!!

• IX Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Cosplay książkowy!"

12.04.2024

11.04.2024 r., odbył się etap szkolny IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Cosplay książkowy!". Zadaniem uczestników było przebranie się za postać z ulubionej książki i zaprezentowanie jej w aktorski sposób. Ważnym elementem występu było przebranie - własnoręcznie przygotowany strój.

Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe - osobno klasy IV-VI i osobno klasy VII-VIII.

Miło nam poinformować, że zwyciężczynią pierwszej kategorii została Kaja Chodarcewicz z kl. IV b, a laureatką w klasach starszych została Alicja Krakowska z VII a. Gratulujemy serdecznie!!!

Wielkie brawa należą się też pozostałym uczestnikom - Tomkowi, Pawłowi i Magdzie. Tylko tych pięcioro zawodników podjęło wyzwanie przygotowania się do tak interesującego i czasochłonnego konkursu. Gratulujemy! 👏👏👏

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Agaty Stabli-Kolendy w budynku A oraz p. Małgorzaty Skalik-Pokrywki w budynku B.

Przed Kają i Alą teraz kolejne zmagania, tym razem w finale powiatowym, gdzie będą rywalizować ze zwycięzcami z innych szkół naszego powiatu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! ✊

• MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

02.04.2024

26 marca 2024 nasza szkoła była organizatorem międzyszkolnego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym . Turniej jest jednym z etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym organizowanym przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn z tarnogórskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z części teoretycznej: uczniowie rozwiązywali test dotyczący zasad, przepisów, sytuacji, znaków drogowych i skrzyżowań oraz części praktycznej: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda po torze sprawnościowym. Uczestnicy turnieju po raz pierwszy rywalizowali w miasteczku ruchu drogowego. Mieli również okazję wypróbować nowe rowery, które zakupiła na ten cel Rada Rodziców SP10 Tarnowskie Góry .

Konkurencja przebiegała na wysokim poziomie, uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami.

W ostatecznej klasyfikacji w kategorii grup młodszych na I miejscu uplasowała się drużyna z SP nr 9, II miejsce zajęła SP nr 5 a III miejsce SP nr 11 .

W kategorii grup starszych I miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły, , II miejsce SP nr 11 , III miejsce SP nr 9 .

Indywidualnie najlepsi z testu okazali się: z grupy młodszej Wiktoria Klasek z SP nr 9, a w grupie starszej Paweł Ślipek z SP nr 15.

Dziesiątkę reprezentowali: Amelia Fent z klasy 8a, Rafał Bochynek z 6a i Mikołaj Nalepa z 6a. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie K. Dalmata, P. Rozenbaum-Łomotowska, G. Mazgaj, E. Śleziak.

Drużynę z naszej szkoły przygotowała p. Ewa Śleziak.