• MADAGASKAR

08.02.2024

Ze wzruszeniem i radością informujemy, że na Madagaskar dotarły dary od Was! Poniżej wiadomość, którą przekazał brat Ruphin:

"Szczęść Boże!

Dzisiaj paczka z Polski dotarła do uczniów na Madagaskarze, w Ikalamavony. To była niespodzianka dla nich. Przekazali więc podziękowania za to, że dostali takie dobre prezenty, które pozwolą im kontynuować naukę.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi i Nauczycielom, Siostrze, oraz Dzieciom, które zbierały przybory do nauki. Dziękujemy bardzo całej Szkole Podstawowej numer 10 i całej grupie współpracującej. Za wielki dar, za to, że daliście nam dużo prezentów - chcemy podziękować! Dziękujemy bardzo! Bóg zapłać! Trudno wyrazić słowa podziękowania! Bóg zapłać za to pomaganie! Przynieśliście dzieciom wielką radość! Mogą przygotować swoją przyszłość.

Jest to naprawdę pokazanie wzajemnej miłości. A także pokazanie jedności

Życzymy wam długiego i szczęśliwego życia. Życzymy wam nieustających sukcesów".

Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia prosto ze słonecznego Madagaskaru.

Podziękowania oczywiście również dla Szkoła Językowa SMILE oraz Szkoła Podstawowa w Nowym Chechle.

• Akcja "Zima w mieście 2024" w SP10

07.02.2024

Zapraszamy do wspomnień z półkolonii, które odbyły się w pierwszym tygodniu ferii, w ramach akcji "Zima w mieście 2024" sfinansowanej przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

Ah, działo, się działo!

• Obejrzeliśmy świetny film: "Życzenie" w Tarnogórskim Centrum Kultury
            • Zrobiliśmy cuda na warsztatach manualnych z Pasjomatką Anną Murzyn
            • Wzięliśmy udział we wspaniałych warsztatach kulinarnych i zjedliśmy pyszną pizzę w pizzerii Pod Drewnianym Bocianem Tarnowskie Góry
            • Poznaliśmy Świat legend Śląskich w podziemiach Sztolni Królowej Luizy
            • Wzięliśmy udział w warsztatach tanecznych poprowadzonych przez Ewę Jeziorską . -
            • Bawiliśmy się, graliśmy, malowaliśmy i świetnie spędzaliśmy czas w grupach z wychowawcami .
            • Dziękujemy organizatorom, wychowawcom, rodzicom za zaufanie, a dzieciom za obecność i aktywny udział.