• Konkurs Wiedzy Biblijnej

11.12.2023

30.11.2023 odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas 4 i 5 szkół podstawowych.

Nasza uczennica Karolina Nikonowicz z 5b zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do finału!

Jej sukces był spektakularny, różnica w punktacji między I a II miejscem wynosiła 7 punktów na 50 punktów maksymalnie do osiągnięcia. Karolina zdobyła 47 punktów.

Gratulujemy Karolina przygotowywała się pod kierunkiem pani Katarzyny Król - katechetki.

• Szkolenie z obsługi defibrylatora

05.12.2023

W najbliższym czasie, dzięki głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Miasta Tarnowskie Góry, w wybranych dzielnicach miasta pojawią się defibrylatory AED, dlatego zapraszamy mieszkańców na bezpłatny instruktaż z ich obsługi.

Spotkania z Harcerzami Hufca Ziemi Tarnogórskiej prowadzącymi szkolenia odbędą się o godzinie 17.00 w dzielnicach w dniach

• 7 grudnia: Stare Tarnowice, Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Janasa 11,
            • 11 grudnia: Strzybnica, Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Armii Krajowej 1,
            • 12 grudnia: Lasowice, Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Leśna 23,
            • 14 grudnia: Pniowiec, Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Jagodowa 72,
            • 18 grudnia: Osada Jana, Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Zaciszna 17,
            • 19 grudnia: Repty Śląskie, Świetlica TCK, ul. Witosa 61.

Pamiętajmy! Szybka reakcja ratuje życie! W przypadku nagłego zatrzymania krążenia każda sekunda ma znaczenie. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyśmy potrafili obsługiwać defibrylator AED.Im szybciej zostanie podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa przy jego użyciu, tym większesą szanse na przeżycie ratowanego oraz zmniejszanie ryzyka powikłań po nagłym zatrzymaniu krążenia.

• Akcja "Paczuszka dla Maluszka"

Ruszamy z akcją Paczuszka dla Maluszka!

W tym roku wspieramy Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną nr 1 i nr 2 w Gliwicach, gdzie przebywa ok. 90 dzieci w wieku od roczku do 11 lat. Większość z nich z niepełnosprawnością lub ciężką chorobą . Dziewczynki i chłopcy.

Co zbieramy?

• Kleje Magic w sztyfcie.
            • Szampony dla dzieci od lat 3.
            • Kolorowy papier xero.
            • Kaszki dla dzieci
            • Kapcie przedszkolne od rozmiaru 22 do 33 (nowe, ze sprzączką).
            • Skarpetki w rozmiarach od 20 do 37 (nowe).
            • Musy w tubkach.
            • Pasty do zębów dla dzieci.
            • Pampersy rozmiary 4,5,6.
            • Spodnie dresowe w rozmiarach 92-152 (nowe).
            • Majteczki (nowe).
            • Gumki do włosów, spinki.
            • Piżamki w każdym rozmiarze (nowe).

Termin akcji:   Od 3 grudnia do 6 stycznia.

Miejsca zbiórek:

• Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach bud. A ul. Kochanowskiego 15 - choinka paczuszkowa na parterze.
            • Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach ul. Zaciszna 17 - choinka przy wejściu (lub gabinet pedagoga).

Prosimy o włożenie darów do torebek prezentowych i umieszczenie pod choinką.

W zamian należy zabrać do domu papierową bombkę z choinki :) .

Uczniów SP10 prosimy o dołączenie karteczki z imieniem, nazwiskiem i klasą, w celu wpisania pochwały .

Akcja skierowana do wszystkich tarnogórzan (i nie tylko), dlatego prosimy o udostępnienie informacji.

Więcej szczegółów na stronie https://paczuszkadlamaluszka.pl/

W razie pytań prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej lub z p. Agnieszką K. koordynatorem akcji lub pod nr tel. szkoły 322854731.

Fundacja Małych Stópek

#PaczuszkaDlaMaluszka