• TARNOGÓRSKI BIEG PRZEŁAJOWY

22.05.2023

W sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w Tarnogórskim Biegu Przełajowym.

Klasy I – III wystartowały w ½ Mili na dystansie 800 metrów, klasy IV – VI w Tarnogórskiej Mili na dystansie 1,6 kilometra. Na mecie na każdego uczestnika czekały medale, soki i woda oraz coś słodkiego:)

Ania Klimas z klasy 5a w Tarnogórskiej mili wywalczyła 3 miejsce! Gratulujemy!

Ewa Grochulska pobiegła w dwóch biegach! W Tarnogórskiej Mili oraz w Biegu Młodzieżowym na dystansie 3,3 kilometra. Trasa do łatwych nie należy, bo jest to typowy przełaj z podbiegami.

Ewa w biegu Młodzieżowym uplasowała się na 2 miejscu! Gratulujemy!

Nasi uczniowie podczas imprezy nie tylko biegali.

Rafał Bochynek z 5a i Piotrek Baranowski z 5b przygotowali i przeprowadzili rozgrzewkę dla zawodników ½ Mili i Tarnogórskiej Mili. I zrobili to profesjonalnie:)

Uczniowie z klasy 7a (Basia, Natalia, Natalia, Maja, Nikola) i 8a (Oliwia, Oktawia, Gerard) podczas zawodów pracowali jako wolontariusze – obstawiali trasę podczas Biegu Głównego i marszu nordic walking. Dodatkowo dopingowali mocna zawodników na trasie i przybijali piątki. A taki doping na trasie pomaga. Bardzo:)

Po ukończeniu Mili nasi zawodnicy przybijali „dziesiątkę” czyli 2 dłonie na przygotowanym arkuszu papieru. Opiekę nad naszymi uczniami sprawowała pani Patrycja Rozenbaum-Łomotowska oraz pani Marysia Bambynek-Skawińska:)

W organizację Tarnogórskiego Biegu Przełajowego zaangażowane były pani Grażyna Mazgaj i pani Ewa Śleziak. W biurze zawodów pomagała pani Hania Tyczka:)

Brawa dla wszystkich zawodników oraz wolontariuszy!

Więcej zdjęć na facebooku biegu: