• "WIRUSOOCHRONA"

30.11.2022

W listopadzie 2022 r. dzieci z klas 1-3 ( 114 uczniów i uczennic ) uczestniczyły w zajęciach promujących przestrzeganie zasad higieny oraz zachęcających do prowadzenia zdrowego trybu życia. Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” zrealizowana była pod patronatem Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów i wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych, aby ograniczyć zachorowania wśród dzieci i przenoszenie wirusów.

Działania podjęte przez nauczycieli klas 1-3 w naszej szkole poruszały następujące zagadnienia:

-prawidłowa higiena rąk- ustalenie schematu działania i ćwiczenia praktyczne

-podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań  na choroby

-podstawowe zasady zdrowego stylu życia- prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna

-inne zasady higieniczne np. dostosowanie ubioru do warunków pogodowych.

Podczas zajęć wykorzystano wszystkie materiały informacyjno-edukacyjne  przesłane przez Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego w Bytomiu: prezentację, karty pracy, zakładki do książki, plakat i kolorowanki.   Nauczyciele z naszej szkoły wykorzystali również inne pomysły i pomoce dydaktyczne np. filmy edukacyjne: „ Bakterie i wirusy-czym się różnią?" oraz „ Jakie jest najbrudniejsze miejsce w twoim domu?" Przeprowadzono także praktyczne ćwiczenia prawidłowego mycia rąk wg poznanej wcześniej instrukcji.

• Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

16.11.2022

FOTORELACJA --->

• PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM PROFIALKTYKI

08.11.2022

W październiku uczniowie klas 6 - 8 brali udział w intensywnych oddziaływaniach profilaktycznych. Starsza młodzież uczestniczyła w dwudniowej wyprawie przez  „Archipelag Skarbów”. Taką nazwę nosi program profilaktyki zintegrowanej, w którego zakresie oddziaływania mieści się wychowanie ku miłości i odpowiedzialności. Działania programu skierowane były do całej społeczności szkolnej tj. uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Październik był też czasem integracji. Klasy 6 wzięły udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym, mających na celu lepsze poznanie się zespołów klasowych.

Klasa 7a uczestniczyła natomiast w prelekcji Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z KPP w Tarnowskich Górach. Młodzież przypomniała sobie najważniejsze zasady funkcjonowania w szkole oraz została pouczona o konsekwencjach łamania prawa.

W październiku starsza młodzież świętowała Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przyda 10 października. Wychowawcy przeprowadzili lekcje z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego. Dodatkowo klasy wzięły udział w konkursie „Jak dbać o zdrowie psychiczne?”. Działanie polegało na  przygotowaniu pracy plastycznej o tej tematyce. Najlepsze projekty zostały nagrodzone, wyniki prezentowały się następująco :

I miejsce : P. Juźwiak, N. Moszczyńska (kl.6b)

II miejsce : kl. 7a

III miejsce : A. Hetmańczyk, A. Miler, M. Gruca, Z. Kapuściok, V. Warecka (kl. 6b).

Wyróżnienia dla :

kl. 8a (cały zespół)

kl. 8b - A. Walczak, A. Groszek, J. Szprącel, P. Kopiecki, A. Huć, A. Głąb, P.Krzystecko, K. Hordetskyi, P. Palamar oraz R.Kadłubek M.Jurewicz, B. Woźniak, W. Gaweł.

kl. 6a - W. Patoń, A. Blacha, B. Czapla, Z. Bucław, W. Podstolec, E. Grochulska, M.Lubasińska, O.Ordon, O. Czarnecki, J. Pietruszkiewicz, Dż. Zapratowicz.

Nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Rodziców  (karty uno, słodycze oraz gadżety) otrzymali uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce). Dodatkowo uczniowie otrzymali pochwały.

Prace uczniów zawieszono na gazetce.

Zapraszamy do fotorelacji :)