• Akcja "ZIMA W MIEŚCIE 2023"

26.01.2023

W dniach od 16.01.2023 do 20.01.2023 odbyły się półkolonie w ramach akcji "Zima w mieście 2023".Podczas ferii dzieci odwiedziły restaurację Oberża Szara, gdzie robiły pizzę, Teatr Ateneum w Katowicach, gdzie obejrzały spektakl pt. "Piotruś Pan" oraz Multikino w Zabrzu, gdzie obejrzały film pt. "Kot w butach. Ostatnie życzenie". Natomiast w szkole odbyły się warsztaty z robotyki z SMART Planeta oraz warsztaty kreatywne z Pasjomatką Anną Murzyn. Odwiedzili nas także instruktorzy wędkarstwa z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 72 Zamet w Tarnowskich Górach, którzy poprowadzili warsztaty wędkarskie połączone z zawodami dyscyplin rzutowych oraz policjanci z Komendy Policji w Tarnowskich Górach celem przeprowadzenia pogadanki nt bezpieczeństwa w czasie ferii. Ponadto było muzycznie, sportowo, powstały piękne upominki dla babć i dziadków, figurki z koralików do zaprasowywania, slimy i inne masy plastyczne.

A wszystko to dzięki organizacji dyrekcji SP10, kierowniczce p. Agnieszce, wychowawcom: p. Agacie, Edycie, Justynie, Ali, Agnieszce, Hani i Łukaszowi oraz p. pielęgniarce i p. sekretarkom, p. kucharkom oraz dofinansowaniu przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

• DZIEWIĘTNASTOWIECZNY, BOŻONARODZENIOWY LONDYN W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 W TARNOWSKICH GÓRACH!

26.01.2023

Ebenezera Scrooge’a, głównego bohatera „Opowieści Wigilijnej” Ch. Dickensa, znają chyba wszyscy. Historia mrukliwego skąpca, jego spotkania z duchami i wielka przemiana postaci w wigilijną noc to ponadczasowa opowieść o uniwersalnych wartościach: życzliwości, empatii, współczucia i radości. Tematykę i przesłanie, które są nadal aktualne, a także klimat bożonarodzeniowego Londynu z XIX wieku przybliżyli w tym roku całej szkolnej społeczności oraz rodzicom i zaproszonym gościom uczniowie SP10 w Tarnowskich Górach z klas: 7 i 8b. Wspaniała gra młodych aktorów prezentujących się w ciekawych strojach oraz scenografia, dymy, światła i efekty dźwiękowe sprawiły, że przedstawienie, wystawiane czterokrotnie, nagrodzone zostało gromkimi oklaskami i wprowadziło oglądających w magiczną, świąteczną atmosferę. Brawa dla młodych artystów! Oraz Pań, które ich przygotowały scenariusz, scenografię i aktorów.