• "Paczuszka dla maluszka"

22.12.2022

W tym roku w naszej szkole odbywa się zbiórka "Paczuszka dla Maluszka".Przynieś paczkę pod choinkę 🎄, a w zamian weź bombkę (taką, jak na zdjęciu 😉) ❤️Wspieramy chłopców z Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza w Nakle Śląskim.

Jakie są główne potrzeby?

▪️środki czystości, m.in. płyny do podłóg i proszki do prania,

▪️środki higieniczne - np. żele pod prysznic dla chłopców i mężczyzn,

▪️kolorowanki,

▪️grube kredki,

▪️słodycze z długim terminem ważności,

▪️soki i napoje niegazowane,

▪️nowe skarpetki (od rozm. 37), rękawiczki, szaliki, czapki chłopięce i męskie.

Dary prosimy o włożenie do torebek prezentowych, a naszych uczniów prosimy o wrzucenie do środka karteczki z imieniem i nazwiskiem, ułatwi nam to wpisanie pochwał :)

📆 Zbiórka trwa do 5 stycznia 2023, w obu budynkach (na ul. Kochanowskiego 15 i Zacisznej 17 w Tarnowskich Górach) w godzinach otwarcia szkoły (również w najbliższy piątek oraz po świętach mimo, że nie odbywają się zajęcia dydaktyczne).

Akcja dla wszystkich tarnogórzan, dlatego prosimy o udostępnienie 🙏.

#paczuszkadlamaluszka

#prolifebms

#fundacjamałychstópek

• Poznajemy zawody

13.12.2022

Uczniowie klasy III B odwiedzili Pracownię Krawiecką znajdującą się przy ulicy Stromej 10. Właścicielka pracowni pokazała dzieciom profesjonalne maszyny krawieckie. Opowiedziała o sposobach szycia odzieży. Uczniowie mieli możliwość obserwowania pracy maszyny wykonującej nadruki hafciarskie na tkaninach. Miło było posłuchać opowieści Pani Moniki o pasji do zawodu oraz o marzeniach z dzieciństwa, które się spełniły. Z wielką pasją i zaangażowaniem o zawodzie górnika opowiadał również dziadek jednego z uczniów, którego zaprosiliśmy do klasy w grudniu. Dzięki jego opowieściom dzieci poznały historię górnictwa  z odniesieniem do historii Tarnowskich Gór. Uczniowie mieli możliwość podziwiania stroju górniczego oraz wzięli udział w konkursie dotyczącym wiedzy o górnictwie.

• Mikołajki w SP10!!!

12.12.2022

6 grudnia 2022, ah... co to był za dzień!!!

• Klasy 1 odwiedził święty Mikołaj! I rozdał grzecznym pierwszaczkom piękne prezenty.
            • Klasę 2 b i 3 b również odwiedził św. Mikołaj
            • Klasy 2-4 i 5 b obejrzały w Tarnogórskim Centrum Kultury wzruszający film "Świąteczny cud".
            • Klasa V a była na wycieczce w Laser House w Bytomiu z panią Kasią D. i Grażyną M.
            • Uczennice kl. 7 a - Maja i Natalia wraz z paniami Marceliną i Agnieszką odwiedziły oddział pediatryczny tarnogórskiego szpitala i przekazały maskotki i książki ze zbiórki naklejek .

W budynku B wszystkich uczniów i nauczycieli odwiedził młody św. Mikołaj wraz z elfem i reniferkiem, obdarowując ich słodkościami ufundowanym przez Rada Rodziców SP10 Tarnowskie Góry.

W budynku A, kolejnego dnia, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w tymże budynku, wraz z pomocnikami, również obdarowała wszystkich słodkościami od Rady Rodziców.

Zapraszamy do fotorelacji --->>>

• „Święta Barbara-patronka Tarnowskich Gór”

12.12.2022

W listopadzie 2022 roku Muzeum w Tarnowskich Górach ogłosiło konkurs plastyczny , którego tematem była „Święta Barbara-patronka Tarnowskich Gór”.

Prace plastyczne oceniano pod kątem zgodności      z tematem konkursu, w tym uwzględnienia atrybutów świętej oraz akcentów tarnogórskich, a także pomysłowości i estetyki wykonania. Należy dodać, że podane były ścisłe wymagania dotyczące formatu pracy ( format A-3 , układ pionowy, technika dowolna ) .

Do Muzeum w Tarnowskich Górach wpłynęło wiele prac dzieci z tarnogórskich szkół.

W niedzielę 11 grudnia w Muzeum odbyła się uroczystość wręczania nagród i wyróżnień.

Miło nam poinformować, że jedną z nagród otrzymała Kinga Spyra- uczennica klasy 2 A naszej szkoły, a wyróżnienia Justyna Prandzioch uczennica klasy 2 A i Kaja Chodarcewicz uczennica klasy 3 B

Gratulujemy dziewczynkom pomysłowości

i talentu! Brawo!