• WIRUSOOCHRONA

28.03.2022

W ostatnich dniach stycznia oraz na początku lutego 2022roku dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w zajęciach promujących przestrzeganie zasad higieny oraz zachęcających do prowadzenia zdrowego trybu życia. Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” realizowana była pod patronatem Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów i wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych, aby ograniczyć zachorowania wśród dzieci i przenoszenie wirusów na członków rodzin.

Działania podjęte przez nauczycieli klas 1-3 w naszej szkole poruszały następujące zagadnienia:

-prawidłowa higiena rąk

-podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań  na choroby zakaźne oraz podczas pandemii koronawirusa

-podstawowe zasady zdrowego stylu życia- prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna

-inne zasady higieniczne np. dostosowanie ubioru do warunków pogodowych.

Podczas zajęć wykorzystano wszystkie materiały informacyjno-edukacyjne  przesłane przez Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego w Bytomiu.  Nauczyciele z naszej szkoły wykorzystali również inne pomysły i pomoce dydaktyczne np. piosenkę pt. „ Przegoń wirusa”  ( żródło: internet) , film edukacyjny: „ Bajka o wirusie” , puzzle edukacyjne „ Jak prawidłowo myć ręce” , krzyżówki,  film edukacyjny ze strony ; „naukapolska.pl/ wirusolog: wirusa da się zobaczyć na różne sposoby” . Przeprowadzono także praktyczne ćwiczenia prawidłowego mycia rąk wg przećwiczonej wcześniej instrukcji.

Zapraszamy na fotorelację do Galerii zdjęć

• Pierwszy Dzień Wiosny!!!

22.03.2022

Czas na uśmiech! W miniony poniedziałek, 21 marca, obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, przez wielu wspominany jako Dzień Wagarowicza. Nasza szkoła złamała zasadę uciekania z lekcji i zamieniła ją w dzień pełen śmiechu. Klasy 4-8 obchodziły Dzień bez plecaka. Ta popularna zabawa jest coraz bardziej znana w szkołach i pokazuje jak nieskończoną wyobraźnię mogą mieć uczniowie. W tym dniu standardowy plecak idzie w kąt, a książki i zeszyty przynosimy w dowolnie wymyślonym nosidle. Uczniowie uwolnili swoją wyobraźnię i zaskoczyli wszystkich. Dla najbardziej kreatywnych osób Rada Rodziców ufundowała nagrody. W klasach 1-3 nudy też nie było. Większość dzieci w tym dniu ubrała się na zielono, za co otrzymały pyszne i kolorowe warzywa i owoce.

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!

• Podziękowanie!!!

18.03.2022

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły,

pragniemy Państwu bardzo podziękować za wspaniałą postawę w obliczu ogromnej tragedii narodu ukraińskiego- za WIELKIE serce, które jest widoczne w darach tak licznie przekazanych do szkoły. Wszystkie zebrane artykuły zostały zawiezione do tarnogórskiego punktu MOPS przy Broniewskiego 25. Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich członków Rady Rodziców oraz Rady Dzielnicy Osada Jana, którzy pomogli nam w segregacji oraz transporcie zebranych darów.

Nasza zbiórka trwa nadal! Zbieramy produkty wg wcześniej podanej listy tj. środki opatrunkowe, środki higieniczne, nowe koce, ręczniki, karimaty, materace, śpiwory, żywność długoterminową oraz przybory szkolne.

W dalszym ciągu zbieramy także plecaczki dla dzieci z Ukrainy.

Pedagodzy szkolni

Agnieszka Kaleta

Marcelina Bądaś

• Uwaga! Akcja plecaczek!

09.03.2022

Nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej „Plecaczek dla dzieci z Ukrainy”

Na czym polega?

Przynosimy do szkoły nowy mały plecaczek dla młodszych dzieci lub trochę większy dla starszych . Do plecaczka można włożyć:

butelkę wody niegazowanej z dzióbkiem,
            soczek w kartoniku ze słomką,
            mus w tubce,
            batonik,
            małe opakowanie kredek lub mały piórnik
            kolorowankę lub książeczkę w języku ukraińskim,
            pluszaka lub małą zabawkę,
            1 paczkę chusteczek higienicznych,
            1 opakowanie mokrych chusteczek,

Można też przynosić puste plecaki lub pojedyncze artykuły:
            w budynku A do biblioteki lub gabinetu pani pedagog
            w budynku B do gabinetu pani pedagog

Plecaki przekażemy  dzieciom, które przybyły do Tarnowskich Gór z Ukrainy i wkrótce będą chodziły do przedszkoli i szkół w naszym mieście. Trafią też do osób odbierających dzieci z granicy.

Każdy z nas może dużo, ale razem możemy więcej!

• Zima w mieście 2022

18.03.2022

W dniach 14.02.2022-18.02.2022 w naszej szkole odbyły się półkolonie zimowe w ramach akcji „Zima w mieście”.

Aż 72 dzieci brało aktywny udział w przygotowanych dla nich atrakcjach:

- zabawie w Bawilandii Figle Migle i Kręgielni Kula Hulaw Tarnowskich Górach,

- warsztatach cukierniczych w Manufakturze Słodyczy „Kukuryku. Maszket na patyku” w Koszęcinie,

- warsztatach z wykonywania filcowych zakładek do książek poprowadzonych przez p. Annę Murzyn – „Pasjomatkę”,

- zajęciach sportowych na Hali Sportowej i w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach,

- zajęciach filmowych, plastycznych, sportowych, profilaktycznych i in. poprowadzonych przez panie wychowawczynie.

Półkolonie sfinansowane zostały ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z AKCJI ZIMA W MIEŚCIE  W FOLDERZE GALERIA ZDJĘĆ