• Konkurs biblioteczny

10.06.2022

8 czerwca 2022r. zakończył się konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu" organizowany przez bibliotekę szkolną w budunku B. Uczniowie mieli za zadanie sfotografować sytuację pokazującą, że czytanie to przyjemna i atrakcyjna forma rozrywki.

W konkursie zwyciężyły ex aequo uczennice klasy VIa: Amelia Fent i Natalia Pelikan.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

• Maj "miesiącem bibliotek"

10.06.2022

Maj obchodzony jest w Polsce jako miesiąc bibliotek. W tym czasie w wielu bibliotekach odbywają się różne akcje. Nasza biblioteka szkolna również nie pozostała z tyłu. W Tygodniu Bibliotek, od 9 maja do 13 maja, odbywał się Wielki Kiermasz Książki Nowej, na którym uczniowie mogli kupić sobie książkę (a wybór był spory!). W czwartek 12.05. obchodziliśmy Dzień Bohatera Literackiego. Wszyscy chętni uczniowie przebrali się w tym dniu za postacie z ulubionych książek. W nagrodę otrzymali słodki upominek, a dodatkowo mieli okazję, by podyskutować ze sobą o swoich upodobaniach literackich. Poza tym przez cały maj trwał konkurs plastyczny (dla kl. I-III) i literacki (dla kl. IV-V) pt. „Czytam, bo…”, gdzie zadaniem konkursowym było uzasadnienie, dlaczego warto czytać, co nas pociąga w czytaniu. W maju miały miejsce również konkursy ze znajomości wybranej książki.

Klasy I-III miały za zadanie zapoznać się z treścią książki Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”. Wyniki prezentują się następująco:
            1. miejsce – Maria Siwiec, III b
            2. miejsce – Noemi Ignac, III a
            3. miejsce ex aequo – Vanessa Tucholska, III b i Michał Lesz, I a

Klasy IV-V miały za zadanie zapoznać się z treścią książki J.K. Rowling pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Wyniki prezentują się następująco:
            1. miejsce – Zuzanna Kapuściok, V b
            2. miejsce – Ksawery Klopsch, IV a
            3. miejsce – Kacper Jędruś, IV a

Oprócz tych akcji uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się z autorką, Agatą Frączek.

ZAPRASZAMY DO GALERII NA FOTORELACJĘ!!! --- >

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGATĄ FRĄCZEK

10.06.2022

W dniach 20.05. i 31.05. w naszej szkole najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się z panią Agatą Frączek, autorką książki „Mali skarbnicy i tajemniczy przyjaciel”. Każda klasa osobno spotkała się z panią Agatą i wysłuchała opowieści o bohaterach niezwykłej książki, której akcja dzieje się w Tarnowskich Górach. Mieli również okazję, by zadać pani Agacie pytania o warsztat literacki i to, jak właściwie powstaje książka. Jednak największą atrakcją tego spotkania było… malowanie kamieni. Każdy uczeń tworzył własne arcydzieło. A co malowali na kamieniu… niech opowiedzą Wam sami :) Oczywiście można również było zakupić egzemplarz książki z dedykacją i podpisem autorki.

ZAPRASZAMY DO GALERII NA FOTORELACJĘ!!! --- >