• Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych

13 kwietnia 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach wraz z Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach była organizatorem etapu powiatowego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół podstawowych z powiatu tarnogórskiego w dwóch kategoriach wiekowych. Turniej składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej części  każdy z uczestników rozwiązywał test sprawdzający wiadomości, znajomość znaków drogowych, sytuacji na drodze oraz kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Tutaj uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i poprawną oceną sytuacji w ruchu drogowym. Rywalizacja w drugim etapie polegała na przejeździe rowerowego toru przeszkód, składającego się z 6 elementów, który wymagał doskonałych umiejętności  jazdy na rowerze.

Klasyfikacja końcowa:

Grupa I (uczniowie z rocznika 2010 i młodsi)

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 Tarnowskie Góry (Amelia Fent, Zuzanna Kapuściok, Tomasz Mikołajec, Michał Płaczek)

II miejsce Szkoła Podstawowa w Wojsce (Milena Kurcz, Lena Polak, Jakub Ciągwa, Wojciech Grzelak)

III miejsce Szkoła Podstawowa w Tąpkowicach (Bazylkiewicz Jakub Horzela Stanisław, Całka Alicja. Kubica Maria)

Grupa II (uczniowie starsi)

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Miasteczku Śląskim (Karol Baran, Kacper Ciekała, Bartosz Jupowicz)

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 Tarnowskie Góry (Małgorzata Pachońska, Mikołaj Jadach, Jakub Błaszczyk)

III miejsce Szkoła Podstawowa z Tąpkowic (Hetmańczyk Kacper, Szymanek Paweł, Kubica Igor)

Zwycięzcy indywidualni:

Amelia Fent SP 10 w Tarnowskich Górach

Karol Baran  SP nr 1 w Miasteczku Śląskim

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach

Zdjęcia: Policja

• Wielkanoc 2022

Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocy, pełnych wiary, nadziei i miłości.
            Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
            oraz wesołego Alleluja
            Dyrekcja Szkoły oraz Pracownicy SP10